Aparat CPAP

urzadzenie-sleep

Aparat CPAP służy do leczenia bezdechu sennego i obecnie jest to najskuteczniejsza metoda leczenia tej groźnej choroby. Wystarczy używać go podczas snu, by zapewnić sobie komfort w nocy i w ciągu dnia.

Co to jest bezdech senny?

U niektórych osób w czasie snu zapadają się tkanki miękkie górnych dróg oddechowych, co powoduje:

• krótkie (do 10 sekund) przerwy w oddychaniu – w ciągu nocy może być ich nawet kilkadziesiąt,

• niedotlenienie mózgu,

• chrapanie,

• nagłe przebudzenia z uczuciem paniki,

• bóle głowy,

• uczucie zmęczenia,

• nagłe napady senności w ciągu dnia.

Bezdech senny jest szczególnie niebezpieczny dla kierowców, ponieważ może spowodować niekontrolowane zaśnięcie za kierownicą i doprowadzić do wypadku.

Czym są aparaty Philips do terapii CPAP?

Nowoczesne aparaty firmy Philips to niewielkie urządzenia wspomagające oddychanie podczas snu. Dzięki wytwarzanemu podciśnieniu dostarczanemu wraz z tlenem, tkanki miękkie utrzymywane są w właściwej pozycji. Tlen dostarczany jest za pomocą specjalnej maski twarzowej lub nosowej.

Aparat Philips do terapii CPAP jest niewielkim urządzeniem bardzo cicho pracującym, co sprawia, że nie zakłóca snu innym osobom. Dodatkowo aparat kontroluje jakość snu oraz czas jego trwania.

Miareczkowanie

Gdy zdiagnozowano u Ciebie bezdech senny, należy dopasować odpowiednie ciśnienie terapeutyczne w aparcie CPAP. Tak zwane „miareczkowanie”, to procedura, która dopasowuje ciśnienie terapeutyczne do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Miareczkowanie może odbyć się zarówno w placówce służby zdrowia, jak i w domu, na wypożyczonym aparacie CPAP. W naszym sklepie stacjonarnym Conmed w Gdańsku przy ulicy Jagiellońskiej istnieje możliwość wypożyczenia aparatu CPAP Philips na 3 dni. Pozwoli to Państwu przekonać się, jak szybkie i skuteczne mogą być efekty terapii CPAP.

Refundacja NFZ

Możesz ubiegać się o dofinansowanie sprzętu medycznego, gdy jesteś ubezpieczony w ZUS’ie. Aparaty CPAP podlegają refundacji NFZ. Kwota refundacji sprzętu dla osób dorosłych wynosi 1890 zł, z kolei dla dzieci i osób niepełnoletnich 2100 zł. Jeśli wybrany aparat jest droższy i przekracza wysokość limitu, wystarczy pokryć różnicę między ceną brutto, a kwotą refundacji.