Sklep rehabilitacyjny w Gdańsku i sprzęt rehabilitacyjny dla seniora – jak wybrać?

Wszystkich nas w podeszłym wieku czekają różne dolegliwości. W pewnym momencie ciało już nie domaga, na szczęście są sposoby, aby seniorzy z odrobiną pomocy mogli normalnie funkcjonować. Pomóc im w może odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny.

Z jakich udogodnień powinni są korzystać seniorzy?

To zależy od stopnia niepełnosprawności. Niektórym wystarczą kule, które pomagają osobom starszym utrzymać częściowo zaburzoną równowagę. Innym z kolei niezbędny będzie chodzik na trzech bądź czterech kółkach, który pomoże im się samodzielnie poruszać, bo bez podpórki byliby narażeni na częste upadki. Osobną grupę stanowią seniorzy po wylewach czy udarach, którzy będą już potrzebowali odpowiedniego wózka inwalidzkiego oraz specjalnego łóżka rehabilitacyjnego z przystosowanym do tego materacem, które dostępne są wyłącznie w sklepach rehabilitacyjnych i dużych sklepach medycznych, takich jak CONMED.

Jak wybrać sprzęt rehabilitacyjny dla seniora?

Wytyczne są różne, wszystko zależne jest od sprzętu, jaki chcemy kupić. Jeżeli senior jest niesprawny na dłuższy okres czasu, lepiej będzie wybrać balkonik rehabilitacyjny. Z kolei jeśli doznał jedynie niegroźnego urazu, powinniśmy zdecydować się na kule. W przypadku balkoników liczy się zwrotność, rozmiar, szybkość działania hamulców, natomiast w przypadku kul parametrów jest już więcej. Nie mogą być ani za małe, ani za duże, dlatego bardzo ważny jest tu wzrost pacjenta i jego waga, a także stopień fizycznej sprawności. Ponadto powinny mocno przylegać do podłoża i być wykonane z metalu, co będzie gwarancją ich wytrzymałości.

Jaki powinien być dobry sklep rehabilitacyjny?

Po pierwsze renomowany sklep rehabilitacyjny powinien mieć szeroki asortyment najwyższej jakości. Ważna jest wykwalifikowana kadra, najlepiej w postaci fizjoterapeutów, rehabilitantów czy pielęgniarek – takie osoby najlepiej dobiorą seniorowi odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny. Mile widzianą praktyką jest możliwość reklamacji bez ponoszenia kosztów oraz możliwość realizacji wniosków NFZ.

Przeczytaj nasz poprzedni wpis – Jak wybrać pieluchomajtki dla dorosłych?