Pieluchomajtki – kupuj w CONMEDZIE

Pieluchomajtki dla dorosłych - dla osób borykających się z problemem nietrzymania moczu

Pieluchomajtki dla dorosłych to sprzęt rehabilitacyjny stworzony z myślą o osobach, które na co dzień borykają się z problemem nietrzymania moczu. Są to przede wszystkim osoby w podeszłym wieku, ale również cierpiące na przewlekłe infekcje układu moczowego lub choroby takie jak zespół nadreaktywnego pęcherza moczowego bądź stwardnienie rozsiane.

Pieluchomajtki są wykonane z materiałów najwyższej jakości, które skutecznie utrzymują wilgoć, jak i neutralizują nieprzyjemne zapachy. Ponadto odpowiednia budowa wkładu chłonnego zapewnia ochronę przed bakteriami, wchłaniając wilgoć i utrzymując ją wewnątrz wkładu. Z tego względu pieluchomajtki dla dorosłych nie tylko pozwalają na normalne funkcjonowanie osobom z tym wstydliwym problemem, ale również zapobiegają groźnym powikłaniom, takim jak wtórne zakażenia bakteryjne układu moczowego lub dróg rodnych w przypadku kobiet. Tak prosty sprzęt pozwala więc na niemal całkowitą normalizację codziennego życia. Korzystając z niego nie trzeba bowiem rezygnować z żadnych aktywności, nawet tych, przy których występuje wzmożone ryzyko nietrzymania moczu.

Pieluchomajtki są w tym lepsze od zwykłych pieluch dla dorosłych, że są znacznie bardziej praktyczne i można je nosić podobnie jak zwykłą bieliznę. Mogą być wyposażone w gumkę lub specjalne rzepy, które umożliwiają wielokrotne zapinanie i odpinanie. Z tego względu są znacznie lepszym rozwiązaniem dla osób, które spotykają się z nietrzymaniem moczu tylko w przypadku silnego wysiłku fizycznego, stresu lub podczas nawrotów infekcji, na co dzień jednak nie mają problemu z normalnym korzystaniem z toalety. Pieluchomajtki mogą być wówczas bez przeszkód stosowane jako zabezpieczenie podczas przebywania poza domem. Możliwość ich wielokrotnego zdejmowania i zakładania jest znacząca dla osób, które przynajmniej od czasu do czasu normalnie korzystają z toalety. Ze względów higienicznych pieluchomajtki powinny być jednak zmieniane tak często, jak to możliwe, nawet jeśli w danym okresie problem z nietrzymaniem moczu nie wystąpił.

Firma CONMED jest sklepem medycznym, oferującym sprzęt rehabilitacyjny, a w nim między innymi pieluchomajtki dla dorosłych. Dzięki różnorodnym rozmiarom i poziomom chłonności każdy może wybrać odpowiedni model dla siebie, opierając go na indywidualnych cechach, jak i prowadzonym stylu życia. Stosowanie pieluchomajtek pomoże odzyskać pewność siebie w kontaktach społecznych i żyć pełnią życia. Dla osób starszych i sparaliżowanych polecane są modele z rzepami wielokrotnego użytku, które pozwalają na stosunkowo łatwe zakładanie i zdejmowanie pieluchomajtek nawet bez bezpośredniej pomocy chorego. Jednak nawet w przypadku osób unieruchomionych korzystanie z tego wyposażenia medycznego jest jak najbardziej wskazane. Pozwala ono bowiem na zachowanie godności, co jest ważne dla każdego chorego. Pieluchomajtki firmy CONMED są praktyczne, bezpieczne i może z nich korzystać każdy, kto ma problem z nietrzymaniem moczu.

pieluchomajtki dla dorosłych CONMED

Komu przysługuje prawo do refundacji z NFZ? Sprawdź – Artykuł.