Pieluchomajtki dla dorosłych w Gdańsku – gdzie kupić?

Osoby niepełnosprawne czy w zaawansowanym wieku niejednokrotnie cierpią na niemożność kontrolowania potrzeb fizjologicznych. Jest to przypadłość, która często jest dla nich powodem do wstydu. Rozwiązaniem tego problemu jest używanie pieluchomajtek dla dorosłych, podnoszących komfort życia i pomagających dbać o właściwą higienę.

Czym są pieluchomajtki i kiedy się ich używa?

Pieluchomajtki dla dorosłych są właściwie odpowiednikiem zwykłych pieluch dla dzieci – są jednak zdecydowanie większe i występują również w wersji bez rzepów, wciąganej jak tradycyjna bielizna, tzw. majtek chłonnych. Ten rodzaj pieluchomajtek jest idealny dla osób cierpiących na nietrzymanie moczu, ale są w stanie same zadbać o swoją higienę osobistą. Taka osoba może bez trudu samodzielnie ściągnąć i założyć tego typu bieliznę higieniczną, jest więc to bardzo praktyczne rozwiązanie. Tradycyjne pieluchomajtki dla dorosłych są bardziej odpowiednie dla pacjentów leżących, które potrzebują opieki i pomocy drugiej osoby, ze względu na to, że ten rodzaj pieluch łatwiej zmienia się, odpinając znajdujące się po bokach rzepy.

Czym kierować się przy wyborze pieluchomajtek?

Dobór właściwego artykułu medycznego tego rodzaju nie jest skomplikowany, zawsze jednak warto poprosić o pomoc doświadczonego pracownika sklepu medycznego.

Po pierwsze, należy wybrać odpowiedni rozmiar, który uzależniony jest od obwodu w biodrach. Drugim ważnym elementem jest chłonność – im jest większa, tym większy komfort odczuwa pacjent, nawet przy dużej ilości oddawanego moczu. U niektórych osób wkłady o zwiększonej chłonności potrzebne są wyłącznie w nocy lub w czasie długich podróży. Trzecią kwestią, ściśle związaną z chłonnością, jest materiał, z którego wykonane są pieluchomajtki. Najlepsze są te wykonane z chłonnych, ale „oddychających” materiałów, które przepuszczają powietrze. W przeciwnym wypadku nieodpowiednio dobrane pieluchy mogą doprowadzić do powstawania nieprzyjemnych dla osoby chorej odparzeń. Ważny jest również sposób zakładania – jak już było wspomniane, na rynku dostępne są majtki chłonne z pasem biodrowym lub też pieluchomajtki zapinane na rzepy. Tradycyjne pieluchy dla dorosłych są rozwiązaniem wygodnym pod warunkiem, że dostępna jest pomoc drugiej osoby, ciężko je jednak zmienić na stojąco, w przeciwieństwie do majtek chłonnych – te z kolei są bardziej odpowiednie dla osób o lekkim nietrzymaniu moczu.

Pieluchomajtki dla dorosłych w Gdańsku – gdzie kupić?

Artykuły medyczne i higieniczne dla dorosłych lepiej kupować w ściśle do tego przeznaczonych sklepach medycznych. W takich miejscach jak hurtownia CONMED w Gdańsku gama pieluchomajtek dla dorosłych jest szeroka i można liczyć na poradę specjalistów w kwestii odpowiedniego doboru. Pieluchomajtki dla dorosłych oraz inne artykuły i sprzęt medyczny w sklepie CONMED są refundowane przez NFZ, dzięki czemu pacjenci mogą liczyć na znaczne oszczędności.

Przeczytaj nasz poprzedni artykuł: Pieluchomajtki dla dorosłych w Gdańsku – staraj się o refundację!