Pieluchomajtki dla dorosłych – jak poradzić sobie z wyborem?

Pieluchomajtki dla dorosłych – jak poradzić sobie z wyborem?

Na pierwszy rzut oka wszystkie wyglądają tak samo i wydaje się, że nie ma między nimi żadnej różnicy. Jednak to nieprawda, gdyż pieluchomajtki różnią się od siebie wielkością, materiałem, z którego zostały wykonane i chłonnością. Wybór odpowiednich to gwarancja komfortu zarówno w dzień, jak i w nocy.

Na co należy zwrócić uwagę kupując pieluchomajtki dla dorosłych?

Pierwszym czynnikiem jest aktywność osoby, która będzie je nosiła. Dla ludzi młodych i bardziej sprawnych fizycznie najodpowiedniejsze będą pieluchomajtki, które zakłada się jak bieliznę. Są one na tyle elastyczne, że same dopasowują się do sylwetki. Z kolei seniorom i osobom niepełnosprawnym zalecane są pampersy dla dorosłych, które zapina się na rzepy lub przy pomocy paska z klejem. Dzięki temu gdy zajdzie taka konieczność można szybciej je wymienić.

Drugim elementem jest ich chłonność. Tak jak w przypadku pieluszek dla dzieci na opakowaniu znajdziemy specjalne oznaczenia podpowiadające, do jakiego stopnia wilgotności dostosowane są dane pieluchomajtki dla dorosłych. Dla osób mających problem z dotarciem do łazienki zaleca się pampersy o wysokim stopniu chłonności. Zapobiega to przemoczeniu ubrań i wydzielaniu się przykrego zapachu. Osoby mające tylko sporadyczny kłopot z nietrzymaniem moczu powinny zdecydować się na pieluchomajtki o niższym stopniu wchłaniania. Są one przewiewne i niewiele odbiegają od klasycznej bielizny.

Jakie są rozmiary pieluchomajtek?

W wyborze pieluchomajtek dla dorosłych najważniejszy jest obwód bioder, gdyż to on najbardziej wpływa na ich rozmiar – mały, duży lub średni. Oznacza się je podobnie jak ubrania, więc na opakowaniu pieluchomajtek widnieje literka S, M, albo L. Najważniejsze przy zakupie pampersów dla dorosłych jest to, by opadały lub zanadto nie krępowały ruchów ciała. Chory musi przecież założyć je przynajmniej na kilka godzin, więc musi odczuwać w nich odpowiedni komfort.

Gdzie kupować pieluchomajtki dla dorosłych?

Najlepszym miejscem do ich zakupu jest sklep medyczny. Tutaj można dostać takie marki pieluchomajtek jak Tena czy Seni. Są one najpopularniejsze, gdyż ich producenci przeprowadzili przed ich wprowadzeniem mnóstwo testów i analiz. Poza tym w sklepie medycznym panuje większa dyskrecja, a to spora zaleta dla użytkowników pieluchomajtek. Ponadto w sklepie z artykułami medycznymi natkniemy się na największych fachowców w tym temacie, zawsze służących nam dobrą radą.